Solvent Baskı

Solvent Baskı Nedir?

            Solvent baskı nedir diye soracak olursak;  Esnek ve vinil baskı konusunda sıklıkla kullanılan bir terimdir. Solvent baskı nedir sorusunun bir baş cevabı da; ekolojik olarak güvenli ve çoğunlukla iç mekan uygulamaları için kullanılan bir baskı mekanizmasıdır. Solvent baskı teknolojisi, günlük uzun vadeli ve yüksek hacimli üretim çalışmaları için tasarlanmıştır.

Solvent Baskı Uygulaması Nasıl Yapılır?

            Solvent baskı nasıl uygulanır; Tasarım perspektifinden, detaylandırma, renk profillemesi ve daha iyi görüntü çözünürlüğü seviyesinin yüksek olmasını sağlamamız gerekmektedir. Bu baskıyı daha okunaklı hale getirecektir. Büyük ÇNK ve kurumsal tasarım ekibimiz, genellikle, yazıcıları, bu 2 ortam türü için gerekli olduğu gibi çözünürlüğü ayarlayabilmesi için, resimleri genellikle gömülü görüntülerin dışında mümkün olan en yüksek çözünürlükte tercihen vektör biçiminde sunar. Çözücü makine, daha az ayrıntı olduğu için çok daha hızlı bir hızda baskı yapar. Solvent baskı nasıl uygulanır sorusunun cevabı yukarıda anlatıldığı gibidir.

Aynı makinayı 8 yıldan uzun süredir üretiminde kullanan şirketler hakkında bilgi sahibiyiz. Çoğu sulu teknoloji gibi birkaç yılda bir donanımınızı güncellememiz gerekmez. Solvent mürekkebi mürekkep püskürtmeli bir kaplama gerektirmez, ancak çıktıyı sınırsız olarak geliştirir.

Solvent Baskı Maliyetleri Nasıldır?

            Solvent baskı maliyeti diğer baskı türlerinden daha az olur. Solvent mürekkepleri, su bazlı mürekkepten % 50-75 daha az maliyetlidir. Buda, satın alınan en pahalı sarf malzemesi olduğuna göre size önemli bir tasarruf sağlamaktadır.

Mürekkep püskürtmeli ortam tuval ve kağıt gibi maliyet tasarrufu bileşenleri tabaka kalitesiyle ve tabana uygulanan mürekkep püskürtmeli bir kaplama tabakası ile değişir. Bu şekilde solvent baskı maliyeti oldukça düşük tutulabilir.

Solvent Baskının Avantajları

Solvent baskı herhangi bir zararlı maddeler içermez ve biyolojik olarak parçalanabilir. Biyolojik olarak parçalanabilir olması, herhangi bir komplikasyon olmadan vücudunuzdan atılabileceği anlamına gelir. Solvent baskının avantajlarından biriside çok çeşitli veya materyal üzerine baskı yapmak için kullanılabilmesidir.

Çözücü mürekkeplerinin en önemli avantajı, üst kaplamanın gerekli olmamasıdır. Baskılarınızı düzgün bir şekilde korumak için herhangi bir vernik veya kaplama gerekli değildir. Bu avantajla üretim sürecimizde büyük bir zaman kaybını ortadan kaldırır.

Solvent baskı yaparken kaplama ya da püskürtme yoluyla oluşan atıklarla uğraşmayarak her baskıda laminasyonların kurumasını beklemek zorunda kalmayacağınızdan size oldukça zaman kazandırır. Maliyet açısından bu ek hız, dönüş sürelerine% 50 oranında bir artış sağlayarak kanvas vernik uygulamak için gereken emek maliyetini ortadan kaldırır.