Şeffaf Folyo Baskı Sistemlerimiz

            Folyo, pvc türünden olan bir malzemedir. Folyonun baskı malzemesi olarak, gerek dekorasyon gerekse reklam ve tanıtım alanında çok uzun zamandır kullanılmaktadır. Folyo, bu malzemeyi kullanacak olan kişilere oldukça fazla renk alternatifi sunan bir üründür. Folyo, müşterinin her türlü tasarım, dekorasyon ve reklam işlerindeki renk isteğini karşılamaktadır.

            Peki, en çok adı duyulan folyo çeşidi olan şeffaf folyo baskı nedir? Şeffaf folyo, folyo malzemesinin şeffaf olarak kullanılmakta olan halidir. Aynı zamanda transparan baskı olarak da anılmaktadır. Şeffaf folyo baskı alanında da kullanılmaktadır.  Şeffaf folyo baskı nedir? diye sorulduğunda söylenilmesi gereken en genel şey; arka yüzeyi yapışkanlı olan ve yardımcı bir malzemeye ihtiyaç duymayan bir malzemeden yapılan baskı çeşididir. Şeffaf folyo baskıda şeffaf folyo malzemesi, pvc kalitesi, gram ağırlığı ve yapışkanlık kalitesine göre sınıflandırılabilmektedir. Şeffaf folyo baskının süresini daha da uzun kılmak adına üzerine lamine atılabilmektedir.

            Lamine atılmak istenmediği taktirde temiz ve pak bir alanda kullanılarak malzeme korunabilmektedir. Şeffaf folyonun süresi çok kısa olmamasına karşın, nem, rutubet, toz gibi etkenler malzeme üzerinde bozulma yapabilmekte ve ömrünü kısaltabilmektedir. Şeffaf folyo mat ve parlak olmak üzere iki farklı şekilde de kullanılmaktadır.

Şeffaf Folyo Baskı Nerelerde Kullanılır?

            Şeffaf folyo baskının asıl kullanılış sebebi reklam ve tanıtım, dekorasyon gibi alanlara yönelik olduğu için genel olarak dış mekanlarda kullanılmaktadır. Fakat talep doğrultusunda iç mekan içinde şeffaf folyo baskı kullanılabilmektedir. Folyo baskının asıl kullanıldığı yer cam yüzeylerdir. Mağazalarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Şeffaf folyo baskı montaj şekli kısaca şöyledir; mağazanın dış kısmında uygulanır. Ve uygulandığı cam alanın arkasını neredeyse net bir şekilde gösterebilecek şeffaflıktadır. Şeffaf folyo cam malzeme dışında ayrıca pleksi malzeme üzerinde de kullanılmaktadır. Şeffaf folyo malzemenin yapıştırıldığı alan kuru ve temiz olduğu sürece malzeme rahatlıkla çabuk bozulmadan kullanılabilmektedir.

Şeffaf Folyo Baskı Yapılışı Nasıldır?

            Şeffaf folyo baskı montaj şekli şu şekildedir; tasarımı yapılıp makinadan çıkarılmış olan şeffaf folyo üç saat dinlendirildikten sonra, yapıştırılacağı alanın iç kısmına uygulanır. Şeffaf folyo baskısı ise, makinaya yerleştirilen rulo şeffaf folyoya tasarım, ters şekilde basılmaktadır. Yüksek kaliteli baskı yapabilmek için yüksek çözünürlüklü makine kullanılabilmektedir ve şeffaf folyo baskı fiyatı belirlenme şekillerinden birisidir. Sonuç olarak baskı istenilen tasarımın ebatlarına göre hesaplanmaktadır.

            Ebatın büyüklüğüne göre çözünürlüğün arttırılması gerektiğinde şeffaf folyo baskı fiyatı konusunda artma olmaktadır. Kömen Digital Baskı Sistemleri şeffaf folyo baskı ve her türlü baskı çeşitleri konusunda, müşteriye en  kaliteli baskıları en uygun fiyata sunmaktadır.
 Bir cevap yazın