Dijital Baskıda Mesh Baskı ve Duratrans Baskı

            Dijital baskı, baskıda ürün çeşitliliğine olanak sağlayan baskı çeşididir. Reklam alanında da ayrıca bir öneme sahiptir. Birçok firma reklam için dijital baskıyı kullanmaktadır. Dijital baskı, sanal ortamda hazırlanmış olan tasarımların basılmasına olanak sağlar. Dijital baskı sayesinde el değmemiş olan oldukça yüksek kaliteli baskılar hazırlamaktadır.

            Hemen her malzeme üzerine dijital baskı uygulanabilmektedir. Aynı zamanda zaman bakımından da tasarrufa olanak sağlamaktadır. Ayrıca dijital baskı tasarımı değiştirme veya düzenleme konusunda esnekliğe sahiptir ve bu tür düzenlemelere olanak sağlamaktadır. Ayrıca dijital baskı ucuz ve çok çeşitlidir. Dijital baskı çeşitleri özellikle beş ürün üzerinden incelenmektedir. Bu ürünler şunlardır; cast folyo dijital baskı, one way vision dijital baskı, folyo yapışkanlı dijital baskı, vinil branda dijital baskı ve mesh delikli branda dijital baskı.

Mesh Baskı

            Branda ve vinilin delikli olanına mesh denmektedir. Şimdi mesh baskı nedir soruna gelelim. Genel olarak mesh bir baskı tekniği olarak değil de bir baskı malzemesi olarak anılmaktadır. Fakat aynı zamanda bir baskı çeşidi olarak da sayılabildiği için mesh baskı nedir sorusu yerinde bir soru olabilmektedir.

            Mesh baskının amacı ilk olarak basılan tasarımın rüzgara karşı dayanıklılığını arttırmaktır. Ve delikli olması sebebi ile bir diğer amacı da ışığı rahat geçirmesi durumudur. Boyutu ne olursa olsun sorunsuz bir şekilde basılabilmektedir. Mesh baskı denildiğinde akla gelecek olan bir diğer soruda mesh branda nedir sorusu olmaktadır. Bu sorunun sorulması da mesh baskının kullanım alanının ne kadar fazla olduğunu kanıtlamaktadır. Mesh branda nedir denildiğinde akla direkt hava ve ışık geçirgenliğini sağlayabilen branda tasarımları gelmektedir. Mesh baskı fiyatları  tasarımın ebatına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

            Bazı tasarımlar ebat bilgisi dışında özelliklerine göre de fiyatlandırılmaktadır. Ayrıca tasarımlarınız için uygun mesh baskı fiyatları  için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Meş branda fiyatları diğer mesh baskıları  ile boyut farklılığı dışında fazla bir farka sahip değildir. Brandalar da ebat dışında kullanılabilecek farklı özelliklere göre fiyatlandırılmaktadır. Meş branda fiyatları içinde firmamızı arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Mesh baskıda vinil ise dayanıklı hafif bir malzemedir. Pek çok alanda kullanılan bir üründür. Mesh vinil fiyatı da tasarımın ebatlarına ve özelliklerine göre değişebilmektedir.

            Oldukça hafif bir yapıya sahip üründür. Dekorasyon amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. Ayrıca mesh vinil fiyatı içinde firmamızı arayarak güncel fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Firmamız uygun ücreti size iletecektir. Firmamız mesh branda fiyatı ile mesh vinil fiyatı birbirine yakın uygun fiyatlar olarak size hizmet sunmaktadır.

Duratrans Baskı

            Duratrans baskı, malzemelerinde ışık geçirgenliği olan, içten aydınlatması olan bir baskı türüdür. Ayrıca backlit baskı olarak da anılmaktadır. Duratrans baskı genel olarak iç mekanlardaki tasarımlar için kullanılan baskı türüdür. Basımında ters baskı yöntemini kullanmaktayız. Kullanım alanı olarak arkadan ışığın vurduğu bir alanda kullanılması gerekmektedir. Baskı çeşidinin ışık geçirgenliği oldukça yüksektir. Genelde branda olarak kullanılmaktadır. Fiyatları mesh branda fiyatı ile çok farklılık göstermemektedir.
 Bir cevap yazın