Baskı Çeşitleri Nelerdir?

            Kömen Digital Baskı ailesi olarak gelişen teknolojinin imkanları çerçevesinde marka tanıtımları, reklam araç gereçleri başta olmak üzere farklı pek çok ürüne digital baskı yapmaktayız.  Digital baskı ve transfer yöntemi sayesinde sayısız renk ve şekli kumaş yüzeylere, nesnelere aktarabilmekteyiz. Diğer baskı ürünleri gibi yüksek maliyetli kalıp  masrafı olmayan digital baskının bir diğer avantajı ise hızlı bir şekilde üretilebilmesi denilebilir.

Baskı Çeşitleri Nelerdir?

            Digital baskı ve transfer yöntemiyle yapılabilen baskı çeşitlerinin başında kumaş baskı gelmektedir. Okul üniformalarından futbol takımı formalarına kadar pek çok alanda görebildiğimiz kumaş baskı, üzerine baskı yapılacak kumaşın çeşidine göre isimlendirilmektedir.  Parlak, pamuklu ve kaygan bir kumaş türü olan saten üzerine yapılan baskıya saten baskı denir. Saten baskı hem bu hassas kumaşa zarar vermeden hem de basılacak olan işaretleri bozmadan en kolay digital baskı ve transfer yoluyla oluşturulabilmektedir. İngilizce’deki  ”canvas” kelimesinden dilimize gelmiş olan Kanvas, tüylü ve bez kumaşlar için kullanılır. Genellikle poster ve tablolar için kullanılan bu kumaşa yapılan bakıya da kanvas baskı adı verilmektedir. Bahsettiğimiz kanvas baskı dışında rashes baskı gibi farklı baskı çeşitleri de mevcut olan seçeneklerdendir.

Farklı Baskı Ürünleri ve Kullanım Alanları

            Digital baskı ve transfer yöntemi ile başarıyla yapabildiğimiz çeşitli baskı türlerine ek olarak, özellikle yazları tatil beldeleri ve plajlarda görebildiğiniz plaj bayrağı baskıları da Kömen Digital ailesi tarafından üretilmektedir. Yazlık işletmelerin özellikle reklam ve tanıtım için kullandığı plaj bayrağı digital baskının imkanları neticesinde diğer baskı türleri gibi sayısız renk ve desenle üretilebilmektedir. 

Özel Baskı Çeşitleri

            Kumaş üzerine yapılan rashes baskı gibi baskılar ve plaj bayrağı baskılarının haricinde Kömen Digital Baskı tarafından yapılan özel baskılar da sözü hak ediyor. Hediyelik eşyalar, promosyon ürünler, kurumsal kimlikle ilgili araç gereçlerin basımını kapsayan özel baskılar üretilebilmektedir. Sektörde uzun süredir yer almanın verdiği tecrübe ve güvenle üretilen ürünler ve üretim esnasında kullanılan malzemelerin sağlık açısından zararsız oluşuna dikkat eden Kömen Digital, baskı ürünlerinde kullandığı boyaları da bu dikkatle seçmekte. Kalite, hız ,müşteri memnuniyetini gözeterek iş yapmaktadır.
 
 Bir cevap yazın